MMC PATRIOTI VIDZEMĒ!

2021.gada 14.augustā MMC PATRIOTI devās braucienā uz Vidzemi. Maršrutu plānoja kluba RC Normunds. Sākumā apmeklējām Mežabrāļu bunkuru Drabešu pagasta, Amadas, A2 lieceļa malā. Tur mūs sagaidīja Agris, kurš mūs ieveda Nacionālo partizānu bunkurā. Bunkurs bija pilnībā atjaunots. Reiz tajā dzīvoja 16 partizānu. Bunkura iekšienē pa perimetru divstāvīgas divguļamās gultas. Bunkura ekspozīcijā izvietoti II PK laika ieroči gan vācu, gan krievu, kā arī ekipējuma un sadzīves lietas. Jāizceļ Agra interesanto stāstījumu par to, ka viņš esot intervējis vienu no izdzīvojušajiem bunkura partizāniem (šobrīd vairs nav kopā ar mums), kā šis bunkurs esot atklāts un kā notikumi risinājušies tālāk. Paldies Agrim!

MMC PATRIOTI MEŽA BRĀĻU BUNKURĀ


Tālāk mūs ceļš veda uz Liepas pagastu, Cēsu novadā, kur apmeklējām pieminekli Latvijas Atbrīvošanas cīņās kritušo karavīru piemiņai Liepā. Aplūkojām arī Liepmuižas alu tautā sauktu arī Lielā Ellīte – tiešām iespaidīgi.

PIEMINEKLIS LATVIJASATBRĪVOŠANAS CĪŅĀS KRITUŠO KARAVĪRU PIEMIŅAI
LIELĀ ELLĪTE


Pēc tam braucām uz Valmieru. Tur mūs sagaidīja restorāns Vecpuisis, kur gardi mielojām pusdienas ar Valmiermuižas alu.

RESTORĀNĀ VECPUISIS


Ceļš tālāk mūs veda uz Ainažu ziemeļu molu pie Igaunijas robežas, kas sastāv no lieliem laukakmeņiem. Mola garums krastā ir 361 metrs, bet tālāk līcī sasniedz 482 metru garumu. Tā būve galvenokārt saistīta ar senā šaursliežu dzelzceļa atzarojuma ierīkošanu no Ainažu stacijas līdz viļņlauzim, lai padarītu ērtāku kuģu kravu izkraušanu. Mols bija tiešām iespaidīgs, vien daži no mums aizgāja līdz mola galam, kur varēja izbaudīt vēju un jūras šalkas.
Kad atgriezāmies pie saviem dzelzs rumakiem, tad devāmies mājup caur Limbažiem līdz Raganai, kur ar laba vēlējumiem atvadījāmies viens no otra, lai katrs savu uzticīgo zirgu vestu uz stalli līdz nākošai tikšanās reizei ?

Teksts: Andris, rediģēja Oskars. Foto: MMC PATRIOTI

GATAVI NĀKAMAJAM IZBRAUCIENAM

Leave a Comment